За три роки в Україні збудували 60 шкіл – уряд

Протягом 2014-2017 років в Україні було побудовано близько 60 нових загальноосвітніх навчальних закладів.

Про це повідомляється на сайті Урядової ініціативи “Децентралізація влади”, передає ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО з посиланням на ukrinform.

“Близько 60 нових загальноосвітніх навчальних закладів (ЗНЗ) збудували в Україні в період 2014-2017 років. За даними Держархбудінспекції України, найбільша кількість таких новобудов припала на 2017 рік – 25 ЗНЗ. Для порівняння, у 2012 та 2013 роках було введено в експлуатацію всього по 9 ЗНЗ”, – йдеться у повідомленні.

Суттєве зростання будівництва в Україні шкіл у Мінрегіоні пояснюють зростанням державної фінансової підтримки на розвиток територіальних громад та розбудову їх інфраструктури, а також ростом надходжень до місцевих бюджетів.

“Загалом у 2017 році в державному бюджеті було передбачено для фінансування проектів регіонального та місцевого значення майже 15 мільярдів гривень для того, аби місцева влада змогла вирішувати питання інфраструктури. Це суттєва підтримка. Для порівняння, у 2014 році всього півмільярда було спрямовано на соціально-економічний розвиток”, – заявив перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода.

За його словами, ситуація докорінно почала змінюватися з 2015 року – коли уряд впровадив перший етап фінансової децентралізації. “З того часу зростає наповнення місцевих бюджетів і державна фінансова підтримка на розвиток територіальних громад та розбудову їх інфраструктури”, – додав Негода.