Світовий банк прогнозує зростання економіки України вже цього року

Директор Світового банку по Україні, Білорусі та Молдові Чімяо Фан відзначає, що крім безлічі загроз і побоювань, Україна все-таки має хороші перспективи. Завдання уряду зараз полягає в тому, щоб направити їх у правильне русло. ВВП країни вже в поточному році покаже зростання. Якби Світовий банк був більш налаштований на провал України, він би не інвестував кошти в її розвиток.

«Україна володіє третиною світового чорнозему. У неї прекрасне географічне положення: близькість до найбільшого платоспроможному ринку Європи, величезний транзитний потенціал. І що найважливіше: в Україні дуже багато талановитих і освічених людей », – підкреслює Чімяо Фан. Разом з тим, країна страждає від поганої і недостатньо ефективної роботи державних інститутів. За останні два роки ВВП України впало більш, ніж на 11,6%. Це значний спад для економіки. І все ж, четвертий квартал 2015 показав уповільнення даної тенденції. Це говорить про те, що ситуація потроху почала поліпшуватися і уряду зараз важливо зберегти такий стан речей всупереч всім ризикам.

На глобальних фінансових ринках спостерігається невизначеність і турбулентність, що, у свою чергу, веде до економічних коливань і в Україні. Істотно сповільнюється зростання економіки Китаю та інших економік країн БРІК, а це призводить до зниження товарообігу між країнами. Російський ринок України вже фактично втратила, а ринок ЄС поки вітчизняним виробникам «не по зубах». Але на українську продукцію є величезний попит в Азії, Африці, на Близькому Сході. І якщо інвестклімат в Україні покращиться, то азійські та африканські інвестори зацікавляться експортним потенціалом країни і будуть вкладати в неї кошти, збільшувати виробництво. Таким чином, країна має значні перспективи в найближчому майбутньому, однак, за них варто ще поборотися.