Голова Полтавської облради лоббіює інтереси російського олігарха

Російський “бізнесмен” Павло Фукс. У нього дуже круто йдуть справи в Україні. Це саме йому київське метро має сплатити майже 2 млрд.грн. через оборудку з поставкою вагонів за завищеною ціною. Ці гроші візьмуть з наших кишень, нещодавно підвищивши плату за проїзд у метро.

Але це не все. У Фукса ще крутіше йдуть справи і у газовій сфері. В часи Януковича була така скандальна фірма “Голден Деррік”. Як ми з’ясували в 2012-му році разом з Anna Babinets, “Голден Деррік” належав близькому до Януковича екс-міністру енергетики Ставицькому. Фірма тоді отримала 37 (!) ділянок на видобуток газу. Ставицький старався. Батя дозволяв.

Після Майдану Ставицький втік до Ізраїлю, кинувши вдома 42 кілограми золота і кілька мільйонів доларів. Все що, не влізло у торби з награбованим. Ну і 37 газових родовищ “Голден Дерріка”, які повернулись державі. Але ненадовго…

Минулої осені “Голден Деррік” змінив назву і став називатися: ТОВ “Іст Юроуп Петролеум”. А ще він змінив власника, і замість Ставицького, тепер фірму контролює Павло Фукс.

Після зміни власника, компанії стали повертатися і газові родовища. Минулої осені Державна служба геології та надр повернула фірмі Фукса-Ставицького 19 газових родовищ. А буквально днями Полтавська обларада довантажила йому ще 10 газоносних площ. Без аукціонів (!). Разом в нього тепер 29 (!) родовищ. Майже все вкрадене Ставицьким для “Голден Дерріка”.

Нещодавнє рішення про передачу родовищ фірмі Фукса особисто лобіював серед депутатів  Олександр Біленький – голова Полтавської обласної ради, депутат від Блоку Петра Порошенка. Що характерно, за передачу родовищ Фуксу, злившись в екстазі, синхронно голосували фракції БПП і “Батьківщини” в Полтавській облраді.

Але ж ви не вірите, що у Фукса добре йдуть справи, через те, що він такий геніальний бізнесмен?

В 2014-му році, після виборів президента я написав у ФБ, що Порошенко – це Янукович, покращений на 30%. У Януковича гаманцем і “смотрящім” за активами був Курченко. А Фукса регулярно бачать в Адміністрації президента Порошенка. І не рідко разом з президентським фаворитом – нардепом Грановським. Про що ми дізналися з розслідувань Mykhailo Tkach.

То ж пояснення “бізнесових” успіхів Фукса має дуже чітке формулювання. Воно давно визначене і звучить так: “Зловживання владою і службовим становищем” (ст.364 ККУ). У випадку Петра Порошенка, після втрати повноважень – це від п’яти до восьми років позбавлення волі. Ну або ж втеча за кордон. Тільки от куди?

Дмитро Гнап